חומה ומגדל

 
שם:
טל':
אימייל:
עיר:
מתעניין ב:
 

 הכירו את פועלו של יזם תמא 38

יזם תמא 38 הנו איש מקצוע העוסק בנדל"ן, אך לא רק בנדל"ן מניב (שכירות ומכירה) אלא גם בביצוע פרויקטים לבנייה. בחברה של יזם תמא 38 ישנה גם חברה קבלנית המבצעת את הפרויקטים השונים. המכניזם בחברה עובד כך: היא עובדת ללא תמורה כספית ישירה מצד הדיירים, אך מקבלת זכויות בנייה בבניין עליו מבוצעת העבודה. הן מתבטאות בתוספת קומות לגובה או בהקצאת דירת גן, בהתאם לכתוב בתב"ע העירוני המותר. ככלל, יישום מלא של תמא 38 חייב, בסופו של דבר, להתבסס על התב"ע העירוני לבדיקת המגבלות של הבנייה. בתל אביב, למשל, ישנם רובעים שאסור בכלל לבנות בהם לגובה, אל מול אזורים בהם הבנייה לגובה מוגבלת ללא יותר מ- 2-3 קומות נוספות. 

בניית תוספות בנייה ללא הריסה כאשר הדיירים נשארים לגור בבניין

זהו פרויקט תמא 38 המדובר ביותר. הדיירים מנהלים סדר יום רגיל לחלוטין בבניינים, והם צמודים ללוח זמנים שמציג להם הקבלן הבונה. אם מדובר בפרויקט יש לבנות בו עוד חדר בתוך כל דירה או לבנות מרפסת שמש בקדמתה, העובדים צפויים לתאם עמכם כניסות לדירות לשם השלמת הבנייה, כל זאת כשהנכם גרים שם ללא צורך בפינוי. בכך, גם הבניין ממוגן מרעידות אדמה, גם אתם מרוויחים בית גדול יותר וגם הקבלן מממש זכויות נדל"ן עתידיות בדמות דירות נוספות שהוא בונה לעצמו בתוך הבניין. 

הריסת בניינים ויישום בנייה מודרנית תחתם

על פניו זה נשמע כמו תסריט פינוי בינוי, אך בפועל זו תמ"א 38. יזם הבינוי אינו רשאי לבנות מוצר דיור אחר בדמות בניין עם פחות דירות ולייעד את השאר לריאות ירוקות ושטחי מסחר. הוא יכול לבנות רק את הדגם של הבניין אותו הוא הרס, מדוד במספר הקומות ובמספר הדירות, כשכל דייר מפונה חוזר לא רק לבניין, אלא ללוקיישן המדויק ממנו הוא פונה: קומה ודירה. יהיו שינויים נוספים לבקשת הדיירים כמו הגדלת כל דירה בחדר אחד, בניית מרפסת שמש לכל דירה, ובניית מעלית בדירה. יזם הבינוי מקבל בתמורה זכויות בנייה בבניין: קומות נוספות שהוא בונה מעל האחרונה, או דירת גן, בהתאם למגבלות התב"ע המפורטות בוועדת התחדשות עירונית.
 

הבניה החכמה     בלוג      צור קשר