חומה ומגדל

 
שם:
טל':
אימייל:
עיר:
מתעניין ב:
 

תוספות בניה - כל מה שצריך לדעת

תוספות בניה יכולות להיות בתוך הבית או מחוצה לו. כאשר הדייר מעוניין להוסיף בניה בתוך הבית הוא אינו צריך לעשות כלום פרט לקבלת ייעוץ והדרכה מספק רכיבי הבניה הקלה שלו. אם הוא מעוניין לבנות מחוץ לבית, כולל בחצר שהיא השטח שלו, עליו לבקש אישור מהמועצה המקומית או האזורית בהן נמצא הבית. נמצא שטח החצר בגבול בין שתי מועצות מקומיות או אזוריות? הוא יברר היכן הבית רשום בטאבו ויבקש מזו הרשומה, או ליתר בטחון – יבקש משתיהן.
 
כיצד מממשים בניה קלה?
 
יש לתכנן מהי מטרת הבניה: יציקת חדר נוסף בתוך הבית על ידי חלוקתו עם קיר בניה קלה, יצירת חדר נוסף כהרחבה למרפסת החיצונית, או יצירת תוספות בניה קלה בתוך הבית כמו למשל בנית מזנון העשוי מרכיבי בניה קלה כמו פנלים מבודדים קטנים. לאחר שהמטרה הובהרה, יש לסור לספק המוכר פריטי בניה קלה ולקנות את הפריטים הרצויים. חשוב, בטרם הקנייה, להתייעץ עם המוכר במיוחד אם זו הבניה הראשונה שלכם ואינכם יודעים בדיוק מה לעשות ואלו פנלים כדאי לכם לקנות. הוא ימליץ לכם על פנלים מאלומיניום, גבס או עץ המיועדים למטרה לשמה אתם מעוניינים לבנות.
 
תוספת בניה
 
האם יש צורך במוצרים נלווים?
 
*ברגים.
 
* מסמרים.
 
* כלי קידוח והברגה חשמליים.
 
* בורגי אלן.
 
את כל הרכיבים הללו יספק ספק הפנלים המבודדים, או ינחה אתכם היכן לרכוש זאת בחנויות אחרות. בנוסף, נדרשים כלונסאות להטמעת הפנלים ברצפה. עם כלונסאות יש 2 שיטות בניה: הטמעה מלאה. הבזנט לא נראה בחלל האוויר כי הוא מוטמע באדמה, או הטמעה חלקית, הנקראת גם "הגבהה". הכלונסה נראית לעין האנושית ותפקידה, במקרה זה, להרים את המבנה באוויר.

מה עושים אם מדובר בתוספת בניה חיצונית שהרשות המקומית/האזורית לא אישרו?
 
במקרה כזה חשוב לבקש מהן מסמך כתוב המפרט מדוע הדבר לא אושר. יש לבדוק מה ניתן לעשות על מנת לתקן זאת, ולהגיש בקשה חוזרת. במידה והנימוק אינו ענייני לדעתכם (למשל – אתם משפחה חילונית שגרה בגבול ישוב והמועצה לא אישרה כי זה פוגע ב- "עירוב") ניתן לתבוע את הרשות בערכאה משפטית, אך יהיה עליכם להגיש נימוקים מספקים מדוע תוספת הבנייה רצויה לכם ולמה אי אפשר להסתדר בלעדיה. תביעה מנומקת בדרך כלל תאושר על ידי בית המשפט, מה שיאפשר לכם לבנות בצורה חוקית.
 
כחלק מהבניה, יש כאלו שמוסיפים גם דלתות כניסה בייצור אלומיניום איכותי על מנת לשוות לכלל המבנה נופח יוקרתי ומודרני. חומרי האלומיניום במסגרת הבניה תמיד מוסיפים עוד יופי, ובנוסף, מדובר בדלתות איכותיות ומצוינות שילוו אתכם לאורך שנים בכל חלל או מקום שתרצו. אלומיניום אף פעם לא מאכזב, ובטח כשמדובר במסגרת תוספות הבניה הביתיות - הוא החומר המצוין ביותר.
 
תוספות בניה קלה

הבניה החכמה     בלוג      צור קשר