חומה ומגדל

 
שם:
טל':
אימייל:
עיר:
מתעניין ב:
 

 

דלתות כניסה לבית – דברים שלא ידעתם

דלתות שונות הן בעלות עיצובים שונים. ניתן למצוא משמעויות תאולוגיות, חברתיות והיסטוריות של כל מה שקשור בעיצוב או במבנה של דלתות. ישנם כל מיני פיסות מידע מעניינות על דלתות כניסה לבית – דברים שלא ידעתם, למשל משן שיש בו דלת כחולה בהירה, אי הצבה של חלון מל הדלת, האופי והסיפור מאחורי דלת שהיא שחורה לחלוטין. יש אזורים שונים, בארץ בעולם, אשר דלתות מסמלות הרבה, לרבות סגנון וגוון. אם ראיתם הרבה כפרים, גם בקרב הערבים וגם אצלנו, המשמעות של דלת כחולה, הינה שמירה מעין הרע.. יש כאלה שמעוניינים בדלתות שיש להן משמעות באמצעות תורת פאנג שווי. למשל לא יתקינו דלת מול חלון. פילוס  של דרך נוחה שלא היה למשל מכשול בין המרחב לדלת..
 
על מקור הצבעים והסגנונות של הדלתות בארצות אחרות
 
ישנן מדינות בארה"ב, אשר הדלתות בכנסיות שלהם, הן שילוב של צבע אדום עם עיטורי ברזל שחורים.. מדובר על פי הסברות השונות, על דימוי של יציאת מצרים, היות ומשה ציווה לצבוע את דלתו הדלת בדם של קרבנות הפסח,  כך שלא ייפגעו ממכות מצרים ובמיוחד, ממכת בכורות. אז אם שאלתם לגבי סיבה של עיצובים וגוונים של  דלתות כניסה לבית – דברים שלא ידעתם. היום אין הרבה משמעות במיוחד בישראל ולכן, ניתן למצוא את הדגמים של הדלתות וחומרי הגלם בכל מיני עיצובים וגוונים שונים כגון: עיצוב מודרני, קלאסי, עתיק ועוד. היום לא ניתן לראות את המנהגים של פעם בדלתות כגון גוונים או תורה ועיצוב של דלתות אבל די מעניין לדעת את הפרטים המעניינים הללו על מנהגים של תרבויות שונות בכל תחום עיצוב הדלתות.
 
הדלת אומרת המון ע אופי של בעלי הבית
עיצוב דלתות למינטו עגול דבר שרואים מיד בכניסה לבית או בחלליו, מעין כרטיס כניסה. לבטח גם את הפרט הזה על דלתות כניסה לבית – דברים שלא ידעתם.. יש הרבה באופי שלנו שניכר באמצע פריטים מסוימים שאנו בוחרים להתקין בביתנו או בבית העסק שלנו. זה אמנם נכון שבעסק לו ניתן דרור לעיצוב, היות ועסק חייב לשדר את המהות והאירה המכובדת שלו, אך בבתים הדבר הינה שונה.

הבניה החכמה     בלוג      צור קשר