חומה ומגדל

 
שם:
טל':
אימייל:
עיר:
מתעניין ב:
 

אבטחה במבנים ציבוריים

אבטחה במבני ציבור חשובה הן על מנת לזהות ניסיונות פריצה ולדווח עליהם, והן על מנת לבקר עוברים ושבים למבני הציבור. בעוד שאת המשימה הראשונה עושים גלאים, אשר יכולים להגיב באמצעים שונים כמו הפעלת סירנה, דיווח לטלפון שלכם, דיווח למוקד, דיווח בעת שוד (שצריך להיות דיווח נסתר ושקט) וכד'. את המשימה השנייה מבצעות מצלמות האבטחה אשר משויכות למקלט רשת NVRאו מקלט היברידי המשולב אנלוג ורשת HVR.
 
אלו אמצעי גילוי נדרשים למבנים ציבוריים?
 
בדלתות כבדות מסתובבות, או בעלות נפח גדול נדרש גלאי מגנט חצי כבד או כבד (בשונה מבתים בהם נדרש גלאי מגנט קל). מומלץ להתקין בלובי של מבנה הציבור גלאי עשן אינפרא אדום פסיבי. במידה והמבנה הוא קומה גבוהה בבניין, למשל משרד ממשלתי שנמצא בקומה 17 של גורד שחקים בתל אביב, לא מומלץ לאבטח את חלון הכניסה למרפסת, אבל אם יש שולחנות ודלפקים באזור החלון מומלץ לאבטח אותם פנימית באותו חדר. לעומת זאת, אם מדובר במוסד שממוקם בקומה הראשונה או השנייה, כן מומלץ לאבטח את הקיר החיצוני. במקרה זה כדאי להתקין גלאי קרן עם משדר ומקלט משני צדי הקיר שיוצרים אלומת אינפרה אדום שתבצע גילוי, ולמי שרוצה להשקיע יותר כדאי לחשוב להתקין גלאי סורג: גלאי שיוצר 4-5 אלומות כאלה אחת על השנייה ובכך הוא יכול לזהות את הפורץ גם אם היה מתוחכם מספיק כדי לקפוץ מעל הגלאים בעל ההגעה לחלון.
 
אלו אמצעי בקרת כניסה ומבנה נדרשים למבנים ציבוריים?
 
בפרויקט "עיר ללא אלימות" ודומיו מומלץ לבחור עמוד, תורן גבוה או גג של בניין רב קומות ולהציב בו מצלמת 360: מצלמה שנקראת גם FISHEYE ומצלמת תמונה ממעוף הציפור ב- 360 מעלות. מצלמות כאלו מסייעות באיתור ביריוני כביש (נהגים סוררים), זיהוי אי סדרים על פני אזור שלם וכד'. בנוסף, באזורים שהוכחו כמועדים לפורענות מומלץ להציב גם מצלמות נקודתיות יותר (למשל מצלמות כרטיס להנחה על עמודים נמוכים) לזיהוי מקרי האלימות באופן נקודתי יותר שיכול גם לשמש ראיה בבית משפט (למשל במקרה של נהג בריון כביש נדרשת לוחית הרישוי שלו, ובמקרה של אלימות פיזית מצד אדם מסוים נדרשת תמונה עם זיהוי פנים מלא ברמה של 130 פיקסלים למטר לפחות). במקרה של אבטחת בניין ציבורי או משרד ציבורי אנו ממליצים להציב גם מצלמות נסתרות מוסלקות בתוך קיר אשר יכולות לתעד אי סדרים בזמן אמת, ובנוסף גם מצלמות גלויות לביצוע בקרת כניסה למבנים. במידה והמבנה מכיל שמש וידוע כמשחיר את הנכנסים בעת צילומם מומלץ לבחור מצלמה עם מעבד שיש לו WDR: אספקת תמונה צבעונית גם במצבי קרינת שמש שכזו.

הבניה החכמה     בלוג      צור קשר